הונאת בית ספר תגליות בתקשורת

עו"ד דור שוורצמן הונאה

חברת בית הספר תגליות הנוכלת זוכה אף היא להגיע לתקשורת במסגרת תרגיל הונאה, במסגרתו מוגשות תביעות ונפתחים תיקי הוצאה לפועל על "חובות" מומצאים, הכל כמו תמיד – בשיטת מצליח. גם על כך מתפרסמות כתבות בתקשורת

עו"ד דור שוורצמן הונאה
שוב עורכי הדין של חברת בית ספר תגליות הנוכלת הנוכלת ממררים חיי אזרחים תמימים בניסיון להוציא מהם כספים במרמה

זוכת "המרוץ למיליון": "אני כבר אובדת עצות. תנו לי לחזור לחיי"
שני אלון, שנרשמה בעבר לקורס של חברה בקבוצת איקיוטק, קיבלה עיקול חשבון וביקשה ביטול הוצאה לפועל בבימ"ש: "הכסף שולם מזמן" • החברה: "ממליצים שתקדים לשלם"

"לפני כמה ימים קיבלתי עיקול חשבון הבנק על 15 אלף שקל. אמרתי לבעלי שיבדוק אם יש טעות, ושזה לא הגיוני. כשהתקשרתי לבנק, הייתי בהלם לגלות שזה מ'תגליות' (חברת בית ספר תגליות בע"מ, ג"ל). זה לא נגמר! אלוהים, עד מתי? אני כבר אובדת עצות וכל שאני מבקשת זה להפסיק את זה… הרשו לי לחזור לחיי". למונולוג, שכלול בתצהיר שהגיש לביהמ"ש עו"ד אופיר לב, אחראית שני אלון, זוכת תוכנית הריאליטי "המרוץ למיליון". לדבריה, חייה הפכו לסיוט לאור דרישות חוזרות מהחברה, מקבוצת איקיוטק, לגבות ממנה אלפי שקלים, שלדבריה – המגובים בהוכחות – שולמו לכאורה במלואם מזמן.

אלון הגישה השבוע לביהמ"ש בעכו בקשה לביטול הליכי הוצאה לפועל. לפי התצהיר, ב־2011 היא נרשמה לקורס משחק מול מצלמה של החברה ושילמה את מלוא הסכום – 4,050 שקל. בהמשך נאלצה להפסיקו אחרי חמישה מפגשים, וכשביררה מול עובדת אם תוכל להשלימו, השיבה לה זו שלא תהיה בעיה, כיוון ששילמה.

לכתבה המלאה באתר YNET – לחצו כאן

 

בית ספר תגליות הונאה
הונאת חברת בית ספר תגליות החליפה את הונאת איקיוטק. עו"ד דור שוורצמן פועל במרץ

מסע מחוב לחוב
פרשת איקיוטק עוררה זעם ציבורי: 100 אלף ישראלים נדרשו לפתע לשלם אלפי שקלים על שירותים שכביכול קיבלו. הכנסת טיפלה בעניין, נפתחה חקירה פלילית ונראה שהסיפור תם. אלא שתחקיר "ידיעות אחרונות" חושף כי אזרחים רבים ממשיכים לקבל דרישות תשלום גם היום על "חובות" מלפני שנים ארוכות כאילו לא היה דבר מעולם

שירן קדוש מבת־ים הייתה בעננים. לפני פסח האחרון הפתיע אותה בן זוגה עם כרטיסי טיסה ליוון והבטחה לחופשה חלומית. "הגענו לשדה התעופה, ולאחר הבידוק ניגשנו לביקורת הגבולות, שם חשכו עיניי", משחזרת קדוש. "חצי שעה לפני הטיסה עמד מולי פקיד וטען שיש נגדי צו עיכוב יציאה מהארץ. התבקשתי לשלם 13,670 שקל במזומן. הרגשנו כמו עבריינים".

כשבדקה, מצאה שמאחורי דרישת החוב עומדות שתי חברות: "בית ספר תגליות", שהעבירה את הזכות לגבות את חובותיה ל"כ.ל.י תקשורת". "ב־2012 תכננתי ללמוד סטיילינג ונתקלתי בפרסום של בית הספר 'במרום הפקות'", משחזרת קדוש. "שילמתי דמי הרשמה עבור קורס עתידי ואת שאר התשלומים בפריסת צ'קים. כשהגיע התאריך המיועד, פתיחת הקורס נדחתה, וכך גם במועד שאחריו. ביקשתי לבטל את העסקה, אבל הם סירבו. לכן ביטלתי כמה צ'קים".

לדבריה, ב־2013 קיבלה איתות שהעסק לא נגמר. "נדהמתי לקבל דרישת תשלום של 13 אלף שקל עבור משהו שמעולם לא ניתן לי. השבתי שזו טעות. בהמשך הבנתי שהרבה אנשים נפגעו מאותה חברה ושיש חקירה, ולכן הייתי בטוחה שהעניין ייפתר. בשדה התעופה גיליתי שזה לא ככה".

לכתבה המלאה באתר ידיעות אחרונות – לחצו כאן

קראו עוד על הונאת במרום הפקות, בית ספר תגליות ועוד:

עו"ד ליבנה קציר מבקשת פתאום לעכב הליכים בתביעת שקר שהיא עצמה הגישה – כאן
לבית המשפט נמאס משלל הבקשות של עו"ד ליבנה קציר והוא דורש הפקדת כסף במקום מילים – כאן
לא להאמין – עו"ד ליבנה קציר מתעלמת מהחלטת בית המשפט ושוב מבקשת דחיית מועד – כאן
בית המשפט דוחה את הבקשה הבלתי נתמכת של עו"ד ליבנה קציר ומחייב את החברה הנוכלת להפקיד ערובה כספית בסך 8,000 ש"ח! – כאן
איך מחשבת עו"ד ליבנה קציר תוספת ריבית והצמדה? – כאן
הלקוחה של עו"ד ליבנה קציר חוטפת שלושה סכומי הוצאות עוד לפני שמתחילים דיונים בתיק – כאן
עו"ד דור שוורצמן מתפרץ בבית המשפט – ללא הועיל – כאן
בית ספר תגליות מחויב להפקיד ערובה בתביעת שקר – כאן
הונאת חברת במרום הפקות בתקשורת – כאן
הונאת בית ספר תגליות בתקשורת – כאן
עו"ד ליבנה קציר והונאת חברת אקסטרז – כאן
איך פותחת חבורת העוקץ תיקי הוצאה לפועל ללא המצאות – כאן